Menu Zamknij

Przeczytane – gorąco polecam – „Siła medytacji. 28 dni do szczęścia” Sharon Salzberg

Lubię czytać książki, które sprawiają, że po lekturze jestem odrobinę inna, pokazują odmienne spojrzenie na rzeczywistość, zapraszają do refleksji – ta pozycja właśnie taka jest.

Mogłoby się wydawać, że medytacja to tajemna sztuka przeznaczona dla wyznawców buddyzmu, jednak w tej książce nie znajdziemy odniesień do religii. Medytacja to droga do świadomego życia, w którym każda chwila jest cenna, niezależnie od wyznawanej wiary, medytować mogą wszyscy. To bardzo ważne, żebyśmy umieli się zatrzymać w szalonym świecie, w którym pośpiech, stres i natłok spraw to codzienność wielu ludzi. „Siła medytacji” pomaga nauczyć się trwać w teraźniejszości, bez ucieczek w planowanie lub zadręczanie się przeszłością. Przyjmować wszystko to, co życie nam oferuje bez oceniania, odnaleźć się w trudnych chwilach, zapanować nad emocjami, nauczyć się cierpliwości i wyrozumiałości do innych ludzi, ale również do siebie.

Dr Robert Thurman, autor „ Inner Revolution” zachęca do lektury w następujący sposób:
„Salzberg przedstawia nam proste, praktyczne i skuteczne sposoby na szczęście! Pomaga przestać biec z obłędem w oczach w złym kierunku i dostrzec rzeczywistość, wciąż czekając na nasze łagodne przebudzenie i uważność, dzięki którym możemy się w pełni nią cieszyć. To wspaniała książka i gorąco ją polecam!”

Anna Rejent