Menu Zamknij

10-lecie istnienia Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury

Kochani Pracownicy i Nauczyciele naszych Szkół, Drodzy Rodzice
W najbliższy czwartek 24 września będziemy przeżywać uroczystość 10-lecia istnienia Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury im. św. Jana Pawła II w Śremie. Obchody te miały być zwieńczeniem całego cyklu wydarzeń rocznicowych, zaplanowanych głównie na poprzedni rok szkolny. Niestety z powodu pandemii wiele z nich musiało zostać przełożonych lub odwołanych. Tym bardziej chcemy czwartkową uroczystość przeżyć podniośle i radośnie. Bardzo się cieszymy, że będzie z nami Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, który o godz. 10.00  w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa odprawi Mszę Świętą dziękczynną za 10 lat naszej działalności. Jednocześnie będziemy prosić Pana Boga, aby błogosławił na kolejne lata całej naszej Wspólnocie. Następnie naszą radość przeniesiemy do auli szkolnej, gdzie w obecności zaproszonych gości odbędzie się druga oficjalna część naszej uroczystości – będzie okazja do wspomnień oraz podziękowań. Po zakończeniu spotkania w Auli zaprosimy wszystkich na poczęstunek.

Ważnym elementem naszych obchodów będzie poświęcenie wizerunku św. Urszuli Ledóchowskiej, która stanie się obok św. Jana Pawła II i św. Józefa, patronką naszej szkoły. Święta Urszula przez wiele lat swojej działalności zajmowała się dziećmi i młodzieżą pracując w niezwykle trudnych warunkach. Jej portret znajdzie swoje miejsce w holu na pierwszym piętrze naszej szkoły. Niech jej łagodne spojrzenie i uśmiech wlewa pokój w nasze serca i serca naszych wychowanków. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Poniżej harmonogram uroczystości:

  • 8.50 – spotkanie w klasach z wychowawcami, sprawdzenie obecności, wręczenie pamiątkowych rocznicowych gadżetów, próba śpiewu hymnu szkoły
  • 9.30 – przejście uczniów do Kościoła NSJ na uroczystą Mszę Świętą
  • 10.00 – Msza Święta dziękczynna z okazji 10-lecia
  • 11.30 – Uroczystość w Auli Szkolnej (do auli zapraszamy klasy 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 7A, 7B, 7C oraz Liceum wraz z wychowawcami) Pozostali uczniowie oglądają uroczystość w klasach za pośrednictwem serwisu YouTube .
  • Ok. 12.00 do 14.00 – poczęstunek dla wszystkich uczniów (grill oraz pączki) pod białym namiotem w patio, przy wejściu do Auli (wychowawcy i wicewychowawcy sprawują w tym czasie opiekę nad uczniami). Uwaga: w tym dniu nie będzie obiadu w jadalni. Wszystkie zajęcia dodatkowe w tym dniu również zostają odwołane.
  • 14.00 – Zakończenie uroczystości dla uczniów.
  • 14.00 – Poczęstunek dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w Jadalni Betania

ks. Ryszard Adamczak
Kanclerz Szkoły wraz z Dyrekcją

Urszula Ledóchowska