Menu Zamknij

Przygarnij drzewo

Przygarnij… drzewo(?)! Posadź tlen!

 • Nasza Szkoła bierze w udział w ogólnopolskiej akcji Książka za drzewo, organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka, w której za posadzone drzewa uczestnicy otrzymują książkę. Przedsięwzięcie łączy tematykę promocji książek i czytelnictwa z bardzo ważnym działaniem, jakim jest sadzenie drzew. Zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych.
 • Posadzone drzewa uczestnicy będą wpisywali na stronie sadzimytlen.pl Dzięki działającej interaktywnej mapie Polski mogą zobaczyć na niej posadzone przez siebie drzewa.
 • Książki dla sadzących drzewa będą pochodzić od Partnerów akcji wydawnictw, firm, instytucji oraz ze zbiórki.

Udało się nam pozyskać sadzonki ok.50 drzew (iglastych i liściastych). Zgłoszenia do udziału w akcji można dokonać:

 • poprzez dziennik elektroniczny naszej Szkoły do 15.10.2021 r. –adresat: Iwona Tomaszewska
 • chętni uczniowie Szkoły Podstawowej proszeni są o zgłoszenie chęci udziału poprzez swoich rodziców.
 • natomiast uczniowie LO mogą zgłosić swój udział w akcji bezpośrednio z własnego konta w dzienniku (do 15.10.2021 r.) bądź osobiście (do 13.10.2021 r.) u nauczyciela – Iwona Tomaszewska – Biblioteka szkolna.
 • ilość drzewek jest ograniczona, dlatego liczyć się będzie kolejność zgłoszeń
 • sadzonki będzie można odebrać w Bibliotece szkolnej 18.10.2021 r. w godz. otwarcia 8.00 – 14.00.

Uczniowie i ich bliscy, którzy wezmą udział w sadzeniu drzew, przekażą poprzez dziennik do szkolnego koordynatora akcji (Iwona Tomaszewska – nauczyciel bibliotekarz) informacje, gdzie i kiedy posadzili drzewo (może to być np. przydomowy ogródek, działka rekreacyjna, park). Mile widziana byłaby także dokumentacja fotograficzna wydarzenia (adres do wysyłki zdjęć: biblioteka@kcek.pl).

Po podsumowaniu akcji oraz przekazaniu informacji i zdjęcia z wydarzenia do koordynatora akcji (Iwona Tomaszewska – nauczyciel bibliotekarz), w Bibliotece szkolnej będzie można odebrać książkę. O terminie odbioru wszyscy uczestnicy akcji „Przygarnij …drzewo” zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny.

Kontakt:

 • Zgłoszenie do akcji: dziennik elektroniczny, adresat wiadomości: Iwona Tomaszewska
 • Informacje zwrotne po posadzeniu drzewka (gdzie i kiedy): dziennik elektroniczny, adresat wiadomości Iwona Tomaszewska
 • Dokumentacja fotograficzna: biblioteka@kcek.pl