Menu Zamknij

Goście na przedstawieniu Kreon

W czwartek 30 września na przedstawienie przygotowane przez uczniów i absolwentów naszego Liceum pod opieką p. Andrzeja Tomaszewskiego zostali zaproszeni podopieczni DPS przy ul. Farnej w Śremie.

Na spektakl przyjechało 16 mieszkańców Ośrodka wraz z opiekunkami. Kilkoro z nich poruszało się na wózkach inwalidzkich, ale w parafialnej auli kościoła na Jezioranach mogli poruszać się swobodnie. Uczennice z kl. 8 b udzielające się w szkolnym wolontariacie przygotowały dla gości słodki poczęstunek, na którym po spektaklu zebrali się w ogródku kawiarenki Emaus z pewnością najstarsi widzowie spektaklu (rekordowy wiek to 93 lata!).

Dziewczęta upiekły 4 rodzaje ciast, zaparzyły kawę, herbatę i bardzo profesjonalne obsługiwały gości z ciepłymi i życzliwymi uśmiechami. Znalazły też czas na rozmowę i opowiedzenie o sobie. Wydaje się, że zarówno podopieczni jak i ich opiekunowie wyjechali zadowoleni. Wrażenie zrobiła scenografia, gra aktorów oraz śpiew i muzyka na żywo. Aktorzy i reżyser oraz wolontariusze usłyszeli wiele pochwał i serdecznych podziękowań. Goście zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych artystycznych wydarzeniach w KCEK w Śremie.