Menu Zamknij

Książka za drzewo – podsumowanie akcji

W październiku przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Ekologicznej Arka do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Książka za drzewo, w której za posadzone drzewa uczestnicy otrzymują książki. Przedsięwzięcie łączyło tematykę promocji książek i czytelnictwa z bardzo ważnym działaniem, jakim jest sadzenie drzew. Zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych. Posadzone drzewa można było wpisać na stronie www.sadzimytlen.pl. i zobaczyć „swoje” drzewko na interaktywnej mapie Polski.

Drzewka do posadzenia otrzymaliśmy dzięki życzliwości nadleśnictwa w Obornikach, były to świerki, klony i buki. Sadzonki przygarnęło 40 uczniów i kilku nauczycieli. Najczęściej znalazły miejsce w przydomowych ogródkach m.in. w Manieczkach, Szymanowie, Zbrudzewie, Mechlinie, Grodzewie, Nochowie, Psarskim, ale też w śremskich parkach za zgodą odpowiednich władz.

Niektóre drzewka dostały swoje imiona np. Covidek, Stefan, Jeżyk. Mamy nadzieję, że wszystkie sadzonki się przyjmą i od wiosny zaczną intensywną produkcję tlenu, wchłaniania dwutlenku węgla oraz będą upiększać otoczenie.

Uczestnicy akcji otrzymali również certyfikaty udziału oraz książki przekazane przez Fundację Arka.

Pozdrawiam serdecznie,
Iwona Tomaszewska

Bądź eko z Biblioteką 🙂