Menu Zamknij

Grudniowe inicjatywy wolontariuszy

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym z większym niż zwykle zaangażowaniem staramy się okazać życzliwość, wsparcie, pomoc potrzebującym wokół nas.

Również wolontariusze i opiekunowie ze Szkolnego Koła Caritas podjęli w ostatnim czasie kilka inicjatyw pomocowych. Już w listopadzie spotykali się 1-2 w tygodniu, aby przygotować przedmioty oferowane do sprzedaży na Kiermaszu Świątecznym (np. podstawki pod kubeczki w technice decoupage, mydełka z gliceryny), który funkcjonował w dniach 6-14 grudnia i cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że wielu uczniów, rodziców i nauczycieli podarowało pięknie wykonane ozdoby świąteczne – stroiki, ozdoby na choinkę, na świąteczny stół, kartki świąteczne, szydełkowe dzwoneczki i wiele innych. Stoisko obsługiwali wolontariusze z liceum oraz ze szkoły podstawowej, szczególnie zaangażował się Adam Eitner z 2 LO.

Zebrane fundusze pozwoliły na przygotowanie paczek ze słodyczami dla dzieci z Domu Dziecka w Bninie oraz zakupienie kawy, herbaty, pierników, środków czystości przekazanych mieszkańcom DPS na ul. Farnej oraz ZOL – u przy ul. Mickiewicza wraz z darami od społeczności szkolnej zgromadzonymi w ramach świątecznej zbiórki. Przekazano nam: ciastka x 21, pralinki x 2, ptasie mleczko x 1, czekolada x 45, batoniki Mikołajek x 2, kawa x 8, kawa zbożowa x 1, herbata x 15, gąbki x 14, chusteczki wilgotne x 17, chusteczki higieniczne 2 x 100 szt., pasta do zębów x 16, mydło kostka x 19, mydło w płynie x 3, krem do rak x 4, skarpety x 11, płyn do dezynfekcji rąk x 8, szampon x 17, balsam x 4, żel pod prysznic x 20, żel/pianka do golenia x 5, golarki x 12, perfumy x 1, maść x 1, krzyżówki x 3, rajstopy x 1.

Prawie 300 pensjonariuszy śremskich ośrodków pomocy otrzymało wraz z darami rzeczowymi wykonane przez wolontariuszy i opiekunów SKC choineczki z szyszek ozdobione brokatem i papierowymi gwiazdkami oraz karneciki z życzeniami (szyszki zebrali uczniowie z kl.1-3 SP). Dodatkowo mieszkańcy DPS –u (ul. Farna) obejrzeli filmik z życzeniami nagrany przez najmłodszych uczniów z Kółka Teatralnego pod opieką p. Irminy Adamczak.

Otrzymaliśmy podziękowania, które z radością przekazujemy na ręce wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizowane przez SKC działania.

Cieszymy się, że tak wiele udało się nam wspólnymi siłami zrealizować. W Nowym Roku życzymy wszystkim, by pielęgnowanie wrażliwości, życzliwości i troski o dobro towarzyszyło naszym działaniom. Jeżeli wiemy, że możemy liczyć na pomoc, wtedy każdy problem wydaje się łatwiejszy do rozwiązania.