Menu Zamknij

Zaproszenie na Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Konkurs adresowany jest do wszystkich młodych Odkrywców, Naukowców, czyli dzieci ciekawych świata, otaczającej natury, zjawisk przyrodniczych. Celem konkursu jest rozbudzenie takiego zainteresowania, pokazanie, że zgłębianie wiedzy o świecie może być pasjonującą wyprawą, pełną przygód, fascynujących doświadczeń, a przede wszystkim – zabawy. Konkurs stanowi alternatywę dla gier komputerowych czy monotonnego spędzania czasu przed telewizorem.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych z całej Polski. Pracownicy Instytutu Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowują dla dzieci ciekawe eksperymenty i przeprowadzają ekscytujące warsztaty z zakresu fizyki, chemii, biologii, geografii i astronomii. Podczas przeprowadzania konkursowych doświadczeń można uczyć się z całą rodziną, a na warsztatach młodzi Odkrywcy uczą się między innymi, jak w domowych warunkach przeprowadzać eksperymenty naukowe czy konstruować sprzęt laboratoryjny.

Zapraszam chętnych uczniów klas 4-8 SP do zapisywania się do 11 lutego 2022 roku wraz z dokonaniem płatności do Pana Grzegorz Pierzchalskiego.

Proszę także pobrać zgodę na konkurs i oddać przy dokonywaniu płatności do nauczyciela. Zgoda dostępna tutaj: Świetlik 2022 – zgoda

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej zapisują się u wychowawców klas i dokonują płatności wraz z przekazywaniem zgody.

Opłata konkursowa wynosi: 12 zł 

Serdecznie zapraszamy na www.swietlik.edu.pl!