Menu Zamknij

Walentynki z Biblioteką szkolną – podsumowanie

Z okazji Walentynek Biblioteka szkolna miała dla czytelników  kilka propozycji-dla uczniów klas 1-4 konkursy plastyczne oraz loterię fantową. Czytelnicy z klas 5-8 i LO, nauczyciele, rodzice  mogli  wysłać dokończenie zdania: Kocham książki

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał 🙂 Zgłoszono też prace do konkursów plastycznych oraz kilka refleksji kończących myśl Kocham książki

Konkurs plastyczny: „Tę osobę/osoby kocham najbardziej” dla uczniów klas 1 – 3;

Prace nagrodzone:

  • Julia Gębura, kl. 1a
  • Zuzia Nawrocka, kl. 2b
  • Nicolas Tom, kl. 3b

Wyróżnienia:

Lena Ginter (kl. 1a), Rita Knyspel (kl. 1a), Małgosia Mikołajczak (kl. 1a) Zosia Szymkowiak (kl. 1a), Gabrysia Malinowska (kl. 2b)

Konkurs plastyczny: „ Jesteś moją walentynką… !”

Prace nagrodzone:

  • Wiktoria Jakubczyk, kl. 4b
  • Nina Kaźmierczak, kl. 4b
  • Matylda Marciniak, kl. 4b

Konkurs „Kocham książki…” najciekawsze zakończenia:

Kocham książki, ponieważ są w stanie na długie godziny zatrzymać mnie w zupełnie innym świecie – w świecie, z którego nie chce się wracać. W świecie, który wciąga do tego stopnia, że kompletnie traci się poczucie czasu. Książki, to emocje. Papierowe strony zadrukowane słowami są jak wyciągnięte w naszą stronę ręce, które chcą zabrać nas do świata wyobraźni zawsze wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy.

Agata Drymel (nauczyciel)

Kocham książki, bo mają niezwykłą moc do zaczarowywania naszej rzeczywistości, do nadawania jej zupełnie nowych barw i zmieniania całkowicie jej postrzegania. Zapytana o to, które momenty mojego dzieciństwa były najpiękniejszymi, wskazałabym wszystkie te wieczory, podczas których rodzice siadali przy moim łóżku i otwierając pięknie ilustrowane, grube książki z fantazyjnymi oprawami, przenosili mnie, słowo po słowie, w świat i czasy niezwykle odległe. Dziś, jako dojrzalsza czytelniczka, najbardziej kocham te książki, których autorzy starają się przekazać coś naprawdę ważnego, bez owijania w bawełnę ironii, podejmując przy tym ryzyko ataku ze strony tych, których prawda w pewien sposób razi lub boli. Książki wciąż nadają mojemu życiu barw. Pomagają mi inaczej spojrzeć na świat, uporządkować myśli i emocje oraz oswoić rzeczywistość – niełatwą, nieogarnialną, chaotyczną.

Kinga Drymel (nauczyciel).

Kocham książki od momentu, kiedy wypełniły część mojego życia i stały się jego częścią. Życie bez książek byłoby nudne i puste. Najważniejsze to znaleźć taką tematykę lub takiego autora, który przyciągnie nas do siebie i sprawi, że zakotwiczymy z nim na dłużej. Kocham książki za to, że dają mi ogrom emocji ,za to że dają mi radość i łzy. Kocham książki za chwile, w których przenoszę się do innego świata i poznaję nowych bohaterów. Czym byłoby życie bez książek…? Nawet nie umiem sobie tego wyobrazić.

Julia Pastusiak (uczennica kl. 7c)

Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców, książkowe Biblioteka szkolna.

Gratuluję wszystkim uczestnikom !

Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach oraz zawsze do Biblioteki i czytania 🙂