Menu Zamknij

Wiosna w 2B SP

W iście wiosennym nastroju, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,   czasu wyjątkowego, w którym obrzędy religijne, tradycje ludowe i świat przyrody spalają się w jedno klasa 2b poznawała tradycje Wielkanocne, uczestniczyła w ciekawych, inspirujących warsztatach, obserwowała budzącą się do życia przyrodę, zwierzęta, budowała prawidłowe relacje a co najważniejsze fantastycznie się bawiła. Uczestniczyliśmy między innymi w warsztatach z filcowania prowadzonych przez jedną z mam p. Agatę Błoch- zarówno chłopcy jak i dziewczynki pokochały ręczne robótki, a cudowne króliczki będą ozdobą koszyczków Wielkanocnych. Następnie solidaryzowaliśmy się z chorymi na Zespół Downa, poznaliśmy zasady siania koperku i dowiedzieliśmy się dlaczego warto sadzić własne warzywa i owoce. Uczestniczyliśmy w warsztatach ze zdobienia Mazurków, piekliśmy własne ciasteczka, dekorowaliśmy , wykonywaliśmy dekoracje świąteczne na stół . Ostatniego dnia p. Ania Dolata zaprezentowała nam altówkę pokazując duszę dzięki której instrument może grać. Ostatni czas był dla nas inspirujący pod względem pobudzania wyobraźni, wspierania się wzajemnie oraz wykorzystania wzajemnej kreatywności.

Na sam koniec przygotowaliśmy piosenkę z życzeniami dla naszych rodziców oraz całej społeczności szkolnej i pozaszkolnej😊😊

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy bożego światła, które przezwycięża każdy mrok. Niech radość ze Zmartwychwstania towarzyszy  Waszym rodzinom przez cały 2022 roku.

Klasa 2b😊