Menu Zamknij

Podsumowanie projektu Silniejsi RAZEM

UNICEF i Fundacja Wolność i Demokracja uruchomiły projekt „Silniejsi RAZEM”, we współpracy z Miastem Śrem przez Fundację Life Up i m.in. naszą szkołę, który był w zrealizowany w październiku. Dzieci z naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Miał on na celu integrację uchodźców – dzieci i młodzieży ukraińskiej, zmuszonych do opuszczenia kraju rodzinnego w związku z agresją rosyjską, z dziećmi z Polski. Projekt zakładał dofinansowanie wycieczek, nauki języka polskiego w formie zabawy, zajęć plastycznych, szkolenia pierwszej pomocy, zajęć kulinarnych i eksperymentów chemicznych. Uczniowie mieli możliwość wyjazdu do Parku dinozaurów w Solcu Kujawskim oraz do Mandorii – parku rozrywki. Wszyscy uczniowie byli bardzo wdzięczni za możliwość poznania ciekawych miejsc w Polsce oraz spędzenia czasu w kreatywny sposób z rówieśnikami ze swojej nowej szkoły w Polsce.