Menu Zamknij

Świąteczne spotkanie w Schronisku dla Bezdomnych w Nochowie

W sobotę 17 grudnia przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami Schroniska dla Bezdomnych w Nochowie. Dołączyliśmy do kilku pań z grupy Domowych Ognisk Bożego Miłosierdzia, które zorganizowały to spotkanie. Wcześniej pomogliśmy im pakować prezenty, przygotowaliśmy karneciki z życzeniami i skrzaciki z szyszek dla każdego mieszkańca dwóch Schronisk w Śremie. Fragment Pisma świętego przeczytany przez ks. Sławka i kilka słów komentarza wprowadziły nas w nastrój tego popołudnia. Po krótkich życzeniach, rozdaliśmy prezenty i usiedliśmy przy wspólnym stole, by poczęstować się wspaniałymi wypiekami organizatorek spotkania. W tym czasie dołączyli do nas Hania i Bartek – licealiści z naszej szkoły, którzy swoimi talentami wspomogli nas we wspólnym kolędowaniu. Bartek zagrał na pianinie, Hania poprowadziła śpiew, a mieszkańcy Schroniska chętnie dołączyli do śpiewania kolęd znanych każdemu od dzieciństwa.