Menu Zamknij

Książka – gwarantowany przepis na sukces!

Zapraszam Państwa serdecznie do wysłuchania rozmowy na kanale popularnonaukowym NAUKA, TO LUBIĘ., polecanego już przeze mnie, Tomasza Rożka. Pozwolę sobie również przywołać wprowadzenie autora do tejże rozmowy:

Liczne badania naukowe wskazują, że dzięki przeżywaniu historii opisanych w książkach, czytanie uwrażliwia, uczy empatii czy kształtuje pozytywne relacje. Czy może być drogą do życiowego sukcesu? Podczas moich rozmów z naukowcami, gdy pytam ich o to, dlaczego zdecydowali się na taką ścieżkę kariery, wielu z nich wspomina właśnie książkę przeczytaną w dzieciństwie. Znajdziemy liczne badania, z których wynika, że szczególnie ważne jest czytanie dzieciom, nawet tym najmłodszym, które nie rozumieją tego, co czytamy. 

O tym, czy książka rzeczywiście może być drogą do sukcesu i jak czytanie jest ważne w życiu rodziny, rozmawiam z Emilią Komarnicką-Klynstrą. Emilia jest aktorką i wokalistką, którą możecie znać z filmów, seriali oraz desek teatralnych. Jest też mamą dwóch synów i ambasadorką kampanii społecznej Mała książka wielki człowiek, prowadzonej przez Instytut Książki. Zachęcam Was do posłuchania naszej rozmowy.

Książka – gwarantowany przepis na sukces – Nauka To Lubię (naukatolubie.pl)

Poniżej linki do podcastów o zbliżonej tematyce:

Mądre i piękne – rola ilustracji w książkach dla dzieci – Nauka To Lubię (naukatolubie.pl)

Jak wspólne czytanie kształtuje mózg dziecka? – rozmowa z prof. Markiem Kaczmarzykiem – Nauka To Lubię (naukatolubie.pl)