Menu Zamknij

Warsztaty gry zespołowej na gitarze – ORKIESTRA GITAROWA dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia

Regulamin

 1. Celem doskonalenia jest wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli oraz rozbudzenie zainteresowania grą na gitarze w zespołach oraz orkiestrze gitarowej.
 2. Warsztaty są adresowane dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia.
  Spotkanie poprowadzi dr Bartłomiej Marusik.
 3. Organizatorem warsztatów jest Katolicka Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Śremie oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury św. Jana Pawła II w Śremie
 4. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczniów i nauczycieli. Koszty dojazdu i wyżywienia pokrywają sami zainteresowani lub delegujące ich szkoły.
 5. Warsztaty odbędą się w piątek 28 kwietnia 2023 r. od godz. 11.00 w Katolickiej Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Śremie, ul Staszica 1. Koncert podsumowujący zaplanowany jest na godz. 17.00.
 6. Zgłoszenia na dołączonym formularzu prosimy wysyłać do 31 marca 2023 roku na adres warsztaty@kcek.pl. Wszelkich informacji udziela p. Adam Herda – tel. 608 586 369
 7. Ilość uczestników jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu zgłoszenia, organizator prześle przygotowane materiały nutowe na orkiestrę oraz harmonogram godzinowy.
 8. Organizatorzy proszą, aby przesłane materiały nutowe ćwiczyć z równomiernym rozłożeniem głosów dla poszczególnych uczniów.
 9. W formularzu zgłoszenia należy wpisać ilość uczniów z danej szkoły oraz ewentualnie ilość zamówionych obiadów.
 10. Organizator zapewnia słodki poczęstunek, kawę, herbatę i zimne napoje. Jest możliwość zamówienia obiadu. Cena za dwudaniowy zestaw to 20 zł. Ilość obiadów prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.
 11. Każdy uczestniczący nauczyciel otrzyma zaświadczenie przygotowane przez organizatora i podpisane przez prowadzącego warsztaty.

Dokumenty do pobrania

Warsztaty gitarowe 2023 – Formularz zgłoszenia (plik docx)

Warsztaty gitarowe 2023 – Formularz zgłoszenia (plik pdf)

Warsztaty gitarowe 2023 – Regulamin

O prowadzącym

Dr Bartłomiej Marusik

Absolwent PSM I i II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim w klasie gitary znakomitego pedagoga Mirosława Drożdżowskiego  oraz poznańskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. Na macierzystej uczelni obronił także doktorat z zakresu improwizacji na gitarze klasycznej.

Jako gitarzysta występował na wielu scenach gitarowych w Polsce jako solista i w zespołach, min. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kłodzku, Białej-Podlaskiej i wielu innych. Współpracował ze znakomitymi muzykami, min. uznanym kompozytorem muzyki współczesnej Arturem Zagajewskim, wybitnymi skrzypkami Arturem Banaszkiewiczem i Joanną Kreft, lutnistą Henrykiem Kasperczakiem czy kontrabasistą Marcinem Chenczke. Był liderem zespołu Amor Con Chordes odtwarzającego muzykę dawną na instrumentach historycznych w nowatorskich aranżacjach oraz wykonującego autorskie kompozycje B.Marusika utrzymane w stylistyce muzyki dawnej i folkowej. W skład zespołu wchodzili – oprócz Marusika – Joanna Kreft, Henryk Kasperczak, Marcin Chenczke oraz Kacper Szpot.

B.Marusik prowadzi też szeroką działalność wydawniczą, którą rozpoczął od udziału i zdobycia III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim w Żorach w 2013 roku.  Autor podręcznika do improwizacji na gitarze klasycznej dla dzieci, kilkudziesięciu pozycji wydawnictw nutowych poświęconych gitarze klasycznej i zespołom kameralnym, z których kilkanaście jest rekomendowanych przez polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do korzystania w szkołach muzycznych w Polsce. Jego kompozycje gitarowe często znajdują się wśród obowiązkowych programów konkursów wykonawczych. Znakomite recenzje jego twórczości znajdują się w magazynach Classical Guitar czy polskim Sześć strun świata. Ponadto B.Marusik regularnie aranżuje muzykę klasyczną i popularną na zespoły gitarowe.

Muzyka B.Marusika była często wykonywana i nagrywana przez wybitnych wirtuozów, wśród których znajdują się przede wszystkim Krzysztof Meisinger, Agnieszka Rehlis, Janusz Radek, Joanna Kreft, Henryk Kasperczak, Jakub Kościuszko, Jan Jakub Bokun, Marcin Chenczke, kwartet DAFO czy Łukasz Mazanek. B.Marusik ma w swoim dorobku kilka płyt i wiele nagrań opublikowanych w internecie. W 2013 roku nakładem wydawnictwa Magic Records ukazała się płyta Zwierzaki, Faceci dla dzieci, na której znalazła się między innymi muzyka skomponowana przez B.Marusika. Pochodząca z tego albumu Piosenka o kocie autorstwa Marusika, a śpiewana przez Janusza Radka doczekała się na kanale Youtube 100 milionów odsłon. W 2020 roku ukazała się płyta Pieśni nocą śpiewane nagrana przez Agnieszkę Rehlis i Krzystofa Meisingera (do której muzykę skomponował Bartłomiej Marusik) i została nominowana do prestiżowej polskiej nagrody FRYDERYK w kategorii muzyki klasycznej. We wrześniu 2022 ukazała się płyta „Meditatio” z muzyką na kwintet smyczkowy, również autorstwa B.Marusika.

Swoje umiejętności pedagogiczne B.Marusik rozwijał przez 10 lat jako wykładowca w poznańskiej Akademii Muzycznej, nauczyciel gitary w poznańskiej szkole talentów, PSM w Jarocinie i NSM w Środzie Wielkopolskiej. Jego uczniowie tylko w ciągu ostatnich 10 lat zdobyli ponad 120 nagród, głównie na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. B.Marusik jest też częstym gościem warsztatów, seminariów, festiwali i konkursów gitarowych jako prelegent, wykładowca i juror.