Menu Zamknij

Warsztaty interpretacji na instrumentach perkusyjnych dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia

Regulamin

  1. Celem doskonalenia jest wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli oraz rozbudzenie zainteresowania grą na instrumentach perkusyjnych.
  2. Warsztaty są adresowane dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I stopnia. Spotkanie poprowadzi dr Bartłomiej Miler.
  3. Organizatorem warsztatów jest Katolicka Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Śremie oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury św. Jana Pawła II w Śremie
  4. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczniów i nauczycieli. Koszty dojazdu i wyżywienia pokrywają sami zainteresowani lub delegujące ich szkoły.
  5. Warsztaty odbędą się w czwartek 27 kwietnia 2023 r. od godz. 11.00 w Katolickiej Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Śremie, ul Staszica 1. Koncert podsumowujący zaplanowany jest na godz. 17.00.
  6. Zgłoszenia na dołączonym formularzu prosimy wysyłać do 31 marca 2023 roku na adres warsztaty@kcek.pl. Wszelkich informacji udziela p. Artur Marszałek, tel. 609 704 155
  7. Ilość uczestników jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu zgłoszenia, organizator prześle harmonogram godzinowy oraz listę dostępnych instrumentów.
  8. W formularzu zgłoszenia należy wpisać ilość uczniów z danej szkoły oraz ewentualnie ilość zamówionych obiadów.
  9. Organizator zapewnia słodki poczęstunek, kawę, herbatę i zimne napoje. Jest możliwość zamówienia obiadu. Cena za dwudaniowy zestaw to 20 zł. Ilość obiadów prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.
  10. Każdy uczestniczący nauczyciel otrzyma zaświadczenie przygotowane przez organizatora i podpisane przez prowadzącego warsztaty.

Dokumenty do pobrania

Warsztaty perkusyjne 2023 – Formularz zgłoszenia (plik docx)

Warsztaty perkusyjne 2023 – Formularz zgłoszenia (plik pdf)

Warsztaty perkusyjne 2023 – Regulamin

O prowadzącym

Bartek Miler

Urodzony w 1992 roku w Paryżu. Perkusista – solista, kameralista, multiinstrumentalista, aranżer, producent, kompozytor i pedagog.

Prowadzi warsztaty i masterclass’y w wyższych uczelniach muzycznych i szkołach muzycznych drugiego stopnia na terenie Polski.

Bartek Miler został doceniony jako perkusista na konkursach i przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych takich jak „Italy Percussion
Competition” w Montesilvano we Włoszech, Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny im. Jerzego Zgodzińskiego w Poznaniu w Polsce, „Rising-Stars Grand Prix International Music Competition Berlin”, „Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS” w Krakowie, „International Muse Competition” w Atenach, „Paris Music Competition”.

Bartek Miler był uczestnikiem zakwalifikowanym do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition”.

W listopadzie 2016 roku Bartłomiej Miler zdobył nagrodę „Annelie” na największym konkursie perkusyjnym na świecie „TROMP International Percussion Competition Eindhoven” przyznaną przez zewnętrzną komisje „młodych” za najlepszą osobowość muzyczną konkursu w 2016 roku.

Jest również laureatem programów stypendialnych takich jak Stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”, „Kultura w Sieci”, „Kultura na Wynos”, stypendiów Prezydenta Miasta Poznania czy ADAMI (we Francji).

Koncertował jako solista w takich salach jak Schola Cantorum w Paryżu, w Sali Kameralnej NOSPR’u, w CK Zamek w Poznaniu na festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Jako solista wykonał wraz z Kacprem Smolińskim jego premierę Podwójnego Koncertu na Harmonijkę chromatyczmą, Marimbe i Orkiestrę Smyczkową w Filharmonii Poznańskiej dla Dwójki Polskiego Radia.

Bartek Miler jest wielokrotnie nagradzany za propagowanie sztuki perkusyjnej w kraju oraz za jego dzialałność kompozytorską, między innymi za wyprodukowanie międzynarodowego projektu podczas pandemii „If Only I…” w czerwcu 2020 roku.

Stale współpracuje jako perkusista z duetem wybitnych solistów – Łukasz Kuropaczewski & Maciej Frąckiewicz, oraz jest częścią zespołu jazzowego Kacpra Smolińskiego, do którego nagrał na jego płycie wszelkie partie perkusyjne.

Bartek Miler ukończył studia magisterskie w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego międzynarodowego solistę i pedagoga Jean Geoffroy.

We wrzesniu 2021 uzyskał tytul doktora sztuki (w specjalności perkusja) z wyróżnieniem. W tym samym roku został finalistą programu Masterclass Fundacji Norblina oraz laureatem i uczestnikiem Songwriting Camp Zaiks za jego twórczość kompozytorską.

Obecnie prowadzi swoją klasę perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu