Menu Zamknij

Podsumowanie działań wielkanocnych SKC

Przed Świętami Wielkiej Nocy SK Caritas podjęło różne działania i akcje, które miały sprawić, aby wiele osób, które znalazły się w trudniejszym momencie życia ze względu na wiek, stan zdrowia, sytuację mieszkaniową poczuły atmosferę Świąt.

Cotygodniowe spotkania wolontariuszy przeznaczyliśmy na przygotowanie świątecznych upominków dla mieszkanek ZOL przy ulicy Mickiewicza i domu dla bezdomnych kobiet na ul. Dutkiewicza – były to wykonane ręcznie zawieszki – kwiatuszki z kolorowej modeliny, utwardzone w wyższej temperaturze i polakierowane (230 szt.).Wolontariusze uszykowali też papierowo – filcowe kurczaczki  z czekoladowym wielkanocnym jajkiem J (180 szt.).Zostały też zakupione zestawy pościelowe – 10 kompletów- dla Hospicjum stacjonarnego w Śremie. Mamy nadzieję, że radość sprawiły pacjentom piękne stroiki przygotowane przez p. A. Drymel, M. Dworczak, I. Adamczak, K. Bortnowską.

Kiermasz, w którego ofercie znalazły się różnorodne gadżety wykonane przez uczniów, nauczycieli, rodziców, pozwolił na zgromadzenie funduszy na akcje charytatywno – pomocowe Koła. Kiermaszowi towarzyszyła też jednego dnia sprzedaż domowych muffinek przygotowanych pod fachowym okiem p. A. Drymel.

Zaproponowaliśmy również zbiórkę darów (materiały opatrunkowe i drobny sprzęt medyczny) dla Fundacji Redemptoris Missio – CHARYTATYWNA TYTKA WIELKOPOSTNA.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zaproponowane działania i akcje. Nawet drobne wsparcie owocuje dobrem i radością, które trafiają do potrzebujących i ogrzewają serca obdarowanych i ofiarowujących.