Menu Zamknij

Bilet powrotny do Biblioteki. Czytelnicza podróż uczniów klas drugich SP w roku szkolnym 2023/2024

Klasy 2 SP próbowały swoich sił jako czytelnicy w ramach akcji BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI. Od października 2023 do końca maja 2024 mieli możliwość wypożyczenia ze szkolnej Biblioteki i przeczytania książek z 12 kategorii. Uczniowie otrzymali bilety, na nich umieszczono ikonki symbolizujące poszczególne kategorie książek. Po wypożyczeniu i przeczytaniu książki (znajomość treści była na bieżąco weryfikowana) czytelnik na swoim bilecie zyskiwał kolejny znacznik. Bilet otrzymali wszyscy uczniowie, ale decyzja o udziale w akcji należał do każdego z drugoklasistów. Wśród czytelników, którzy podjęli wyzwanie, byli bardzo wytrwali. MARIANNA TACIAK Z KL. 2b odbyła czytelniczą podróż 6 – krotnie, co oznacza, że przeczytała 72 książki!. Równie dobrze radzili sobie: MAKSYMILIAN KACZAN 2b i KALINA ZAJAC 2c – 3 pełne bilety czyli po 36 książek, OLA JASZKIEWICZ, EMILIA KUJAWA i OLIMPIA PIETROWSKA z 2b na swoim koncie miały 2 pełne książek bilety – 24 książki.

Na tej swoistej ZŁOTEJ LIŚCIE CZYTELNIKOW znaleźli się także uczniowie z 1 biletem – 12 książek, to: JULIA BIAŁAS, ALICJA LENC z 2b oraz LAURA KOTKOWIAK, OLIWIA DOMALECZNA, AGATKA CICHOCKA, LAURA WEBER, URSZULA MIETKIEWICZ z kl. 2c.

Tuż za podium, mówiąc sportowym żargonem, znaleźli się Mikołaj Worsztynowicz 2b i Olek Reissner 2c, którym do pozytywnego ukończenia czytelniczej podroży zabrakło 1 książki.

Gratulujemy tym, którzy z radością, ale też z ambicją podeszli do tegorocznej propozycji Biblioteki Szkolnej i podjęli to czytelnicze wyzwanie. Nie porzucajcie książek również w wakacje, na czytanie każda czas jest dobry.