Menu Zamknij

Drzewko Czytelnika. Najmłodsi też czytają. Podsumowanie

W roku szkolnym 2023/2024 w klasach pierwszych SP prowadzona była – wśród wielu klasowych działań promujących czytanie – akcja DRZEWKO CZYTELNIKA. Najmłodsi uczniowie naszej Szkoły czytali swoje pierwsze książeczki i książki, mogli je wypożyczyć w Bibliotece Szkolnej, publicznej czy też korzystać z zasobów rodzinnych czy domowych biblioteczek. Na tablicach
w swoich salach zawiesili papierowe drzewko i przez cały rok ubierali je w kolejne listki, a na nich umieszczali informację z tytułem książki oraz nazwiskiem autora. Regulamin zakładał, że uczniowie czytali samodzielnie lub z rodzicami czy inną bliską osobą.

Pierwszaki podeszły do Akcji ze sporym zapałałem, który jak to przecież bywa w życiu, po pewnym czasie nieco osłabł. Jednak spora grupa najmłodszych czytelników wytrwała do końca i zgromadziła sporą ilość listków, bo zawieszali je systematycznie przez cały rok. Dzięki nim klasowe Drzewko Czytelnika pod koniec maja było pięknie ubrane w kolorowe liście, bo „KTO CZYTA, ROZKWITA”.

Kl.1a: w sumie 213 listków – książek, średnio na ucznia przypadło – 8,52J

Najwierniejsi czytelnicy: Karolina Łazowska 56, Helena Marcinkowska 20, Marcelina Feliczak 17, Igor Nowak 16, Cecylia Polecka 16.

Kl.1b: w sumie 235 listków – książek, średnio na ucznia przypadło – 9,4 J

Najwierniejsi czytelnicy: Józefina Chałupka 33, Adam Łączny 29, Małgorzata Mróz 25, Felicjan Jędrzejczak 20.

Serdeczne gratulacje dla szkolnych maluszków i na koniec zachęta, aby również w wakacje nie rozstawać się z czytaniem, tym bardziej, że nagrodą w akcji oprócz pamiątkowego dyplomu była także książka. 🙂