Menu Zamknij

Wiosenny Maraton Czytelniczy – podsumowanie wydarzenia

Biblioteka szkolna po raz pierwszy zaproponowała czytelnikom: uczniom, nauczycielom, rodzicom udział w akcji promującej czytanie WIOSENNY MARATON CZYTELNICZY pod hasłem „Kto czyta, rozkwita”.

Zainteresowanie Akcją było naprawdę duże. Chęć udziału zgłosiło 52 osoby, ale 43 „zawodników” ukończyło czytelniczy bieg. Można było wystartować indywidualnie, w zespole koleżeńskim, w zespole rodzinnym, w zespole klasowym. Skład maratonu był następujący:

  • 3 osoby indywidualnie;
  • 2 trzyosobowe zespoły rodzinne: 3 siostry i rodzice z synem;
  • 5 dwuosobowych zespołów rodzinnych: 3 x mama i córka, 1 x mama i syn, 1x małżeństwo;
  • 1 zespół koleżeński;
  • 2 zespoły klasowe: wychowawca + pedagog specjalny + 12 uczniów, wychowawca + 3 uczniów.

Książki można było czytać przez cały kwiecień. Ilość wszystkich przeczytanych podczas Maratonu stron jest imponująca: 46 663 strony, zatem średnio na uczestnika przypada około 1113 stron!

Spośród uczestników indywidulnych najlepszy wynik to 3649 strony, w zespołach rodzinny dwuosobowych 5478 czyli 2739 na każdą czytelniczkę (średnia na dzień to 91! stron) w trzyosobowych rekord to 6057 stron – 2019 na osobę!

Serce się raduje widząc te ilości stron, które zostały przeczytane, a za którymi kryje się wiele dobra np. wspólnie z dzieckiem spędzonego czasu.

Powodzenie jakim cieszył się WMCZ zachęciło do ogłoszenia Wakacyjnego Maratonu Czytelniczego szczegóły na stronie Szkoły, Wakacyjny Maraton Czytelniczy – akcja Biblioteki szkolnej w ramach promocji czytania – Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie (kcek.pl)