Menu Zamknij

Euroweek 2024

W dniach od 2 do 6 czerwca uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie liceum uczestniczyli w programie Euroweek, który odbył się w malowniczej miejscowości Międzygórze.

Wyjazd obfitował w różnorodne zajęcia, które były prowadzone przez wolontariuszy z różnych zakątków świata, w tym z Peru, Syrii, Gruzji oraz Turcji. Wolontariusze ci, dzięki swoim doświadczeniom i otwartości, skutecznie zachęcali uczestników do przełamywania barier językowych oraz rozwijania umiejętności interpersonalnych. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach tematycznych, grach i zabawach integracyjnych, które sprzyjały aktywnej nauce języka angielskiego w praktyce.

Jednym z kluczowych elementów programu było poznawanie kultur innych krajów. Dzięki bezpośrednim kontaktom z wolontariuszami, uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o tradycjach, zwyczajach oraz codziennym życiu w różnych częściach świata. Te interakcje poszerzyły ich horyzonty i nauczyły tolerancji oraz szacunku dla różnorodności kulturowej.

Program Euroweek kładzie również duży nacisk na naukę współpracy w grupie. Uczniowie, pracując w zespołach, mieli okazję ćwiczyć umiejętności takie jak komunikacja, rozwiązywanie problemów, a także kreatywność. Zajęcia te były nie tylko edukacyjne, ale także niezwykle zabawne i atrakcyjne, co motywowało do aktywnego udziału.

Podczas pobytu w Międzygórzu uczniowie mieli również możliwość zwiedzania pięknych miejsc i podziwiania górskich krajobrazów. Codzienne spacery w otoczeniu natury pozwalały na chwilę wytchnienia i relaksu, a także sprzyjały integracji grupy.

Wyjazd na Euroweek do Międzygórza był niezwykle wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Dzięki bogatemu programowi zajęć, zaangażowaniu wolontariuszy oraz urokliwemu otoczeniu uczniowie mieli okazję rozwijać się językowo, kulturowo i społecznie. Ten wyjazd z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci jako czas pełen nauki, nowych znajomości oraz niezapomnianych wrażeń.