Menu Zamknij

Konkurs „Wytwórnia Pamięci” – Wyróżnienie Specjalne

W pierwszym semestrze nasi uczniowie Aleksandra Prominschi i Adam Kubiak pod opieką p. Katarzyny Stachowskiej-Mendyki i p. Karola Krysztofiaka wzięli udział w I edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Wytwórnia Pamięci” organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Miasto Stołeczne Warszawa pod Patronatem Ministerstwa Edukacji.

Celem konkursu było przygotowanie 20 minutowego wywiadu z osobą, która przeżyła II Wojnę Światową. W tym celu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Gorzowa Wielkopolskiego, żeby porozmawiać z p. Anna Bocian, która jako małe dziecko została zesłana na Ural, a jej ojciec walczył w armii gen. Andersa. Rozmowy trwały bardzo długo uczniowie dowiedzieli się wielu szczegółów z życia Pani Anny, ale materiał musiał zostać skrócony do 20 minut.

Miło jest nam poinformować, że dotarła do nas wiadomość, że udało nam się zdobyć wyróżnienie specjalne w tym konkursie. Uczniom ogromnie gratulujemy!!! Jak sami zapowiadają pragną wziąć udział również w przyszłej edycji tego konkursu.

Zachęcamy do zapoznania się z tym wywiadem!