Czwartek, 24 maja 2018

.:Parafia p.w. Najświętszego Serca Jezusa:. .:Jan Paweł II:.

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

KCEK >

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z radością informujemy, że złożony przez nas wniosek do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa został rozpatrzony pozytywnie i otrzymaliśmy na zakup nowości wydawniczych do naszej szkolnej Biblioteki kwotę 15 000 zł. Udział w programie wiąże sięz koniecznością podjęcia rozlicznych działań i włączeniem do nich całej szkolnej społeczności od klas najmłodszych aż do uczniów liceum oraz zaangażowania wychowawców, nauczycieli, rodziców, dziadków. Program zakłada realizację projektów czytelniczych z wykorzystaniem obecnego księgozbioru – poszczególne klasy miały do podjęcia przynajmniej jedną projektową inicjatywę oraz od września kolejne działania na bazie wzbogaconego zasobu książek naszej Biblioteki. Te wszystkie projekty mają na celu zapoznanie z zakupionymi nowościami, ale przede wszystkich promocję książek i czytelnictwa. Doświadczenie pokazuje, że czytelnik to nie jest „wymarły gatunek”. Dzieci i młodzież chcą czytać, ale potrzebują książek, które ich zainteresują, zaciekawią, przyciągną uwagę, chwycą za serce. W ostatnich miesiącach podjęliśmy się stworzenia listy zakupowej, która  została sporządzona na podstawie:

  • wyników ankiety czytelniczej przeprowadzonej poprzez stronę internetową szkoły,
  • propozycji złożonych przez czytelników w ramach akcji „Marzenia czytelnika” oraz „Listy do M”, a także konkursu „Tato, Mamo czytamy to samo”
  • ankiety przeprowadzonej przez SU
  • bieżącego monitorowania potrzeb czytelników
  • opinii Biblioteki Publicznej w Śremie (dział dziecięcy i młodzieżowy).

Niektóre projekty są w trakcie realizacji, inne już się zakończyły jak np. projekt klas 2a i 3b gimnazjum, w którym uczniowie i ich wychowawcy –pp. I. Makałowska i K. Stachowska-Mendyka pracowali z tekstem książki M. Musierowicz „Opium w rosole” - jego akcja rozgrywa się w początku lat 80 –tych XX w. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wkładowi pracy stworzyli w szkolnej auli rzeczywistość Polski z czasów PRL-u. Wrażenie było imponujące. Można było obejrzeć pokaz mody z tamtych czasów, posilić się w barze mlecznym, gdzie serwowano, rosół, kompot i wyśmienitą szarlotkę, odebrać kartki na różne produkty, a następnie pobrać przydziałową czekoladę czy mydło o wdzięcznej nazwie Tukan. Chętni mogli odwiedzić salon fryzjerski i zrobić sobie, jakże modny wówczas, „tapir” a także nabyć za zakupione u „cinkciarza” dewizy intratne produkty w Pewexie (niestety niewielu naszych uczniów było stać na zakup dolarów, a co za tym idzie zrobienie zakupów w dewizowym sklepie). Skup makulatury oferował po oddaniu starych gazet zaświadczenie, które pozwalało odebrać w stosownym sklepie kilka rolek szarego papieru toaletowego… Po prostu „się działo”. Jedynie starsi zwiedzający mieli w pamięci tamte niełatwe lata, młodzież patrzyła na wszystko szeroko otwartymi oczami, ale wszyscy uznali, że było warto (ale tylko na krótko) przenieść się w czasie.

Bardzo mocno liczymy, że również inne tegoroczne projekty a także te nowe, które pojawią się w kolejnym roku szkolnym będą przygotowane z podobnym zaangażowaniem i pomysłowością, a ich efektem będzie sięgnięcie po nowe książki przez kolejnych czytelników. Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji i sprawozdań a także końcowego podsumowania, które pojawi się w początkach 2019 r.

Zamieszczono: 23 maja 2018 r.


Niemoralna pani Dulska na żywo. Pierwsza wizyta w Teatrze Miejskim w Lesznie

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. grupa młodych miłośników teatru z klasy 2a i 2b gimnazjum wyjechała na klasyczną tragikomedię Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Teatr Miejski w Lesznie działa od dwóch sezonów, a już znalazł swoje stale miejsce na mapie wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Wyjazdy na kolejne premiery organizuje cyklicznie zaprzyjaźniona z naszą Szkołą Biblioteka Publiczna w Śremie. Sezon wyjazdów do leszczyńskiego teatru rozpoczęliśmy od obecnej już ponad wiek na deskach wszystkich teatrów Polski sztuki Zapolskiej piętnującej podwójną moralność i tzw. kołtunerię. Słusznie mówi się, że czasy się zmieniają, ale ludzie nie, dlatego poruszane w tekście dramatu problemy są aktualne i nadal „śmieszą przez łzy”. Wśród aktorów znaleźli się młodzi adepci sztuki teatralnej, ale także znani z ekranu Sławomira Łozińska, Małgorzata Lewińska, Artur Janusiak. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc z pewnością była to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie naszych uczniów i nauczycieli z Teatrem w Lesznie.

Zamieszczono: 22 maja 2018 r.


Koncert klasy skrzypiec

Zamieszczono: 22 maja 2018 r.


Koncert klasy fortepianu

Zamieszczono: 22 maja 2018 r.


Koncert klasy gitary

Zamieszczono: 22 maja 2018 r.


Koncert klasy fletu

Zamieszczono: 22 maja 2018 r.


Koncert klasy fortepianu

Zamieszczono: 21 maja 2018 r.


Plan egzaminów końcowych w Szkole Muzycznej

Plan egzaminów końcowych 2018

Zamieszczono: 21 maja 2018 r.


Pozostałe informacje

Zaproszenie na imprezę rowerową "Rowerem do Śremu" (23.04.2018) Więcej

Koncert Etiudy bez nudy (18.04.2018) Więcej

Podziękowanie - zbiórka ryżu i makaronu (09.04.2018) Więcej

Koncert Muzyki Kameralnej (09.04.2018) Więcej

Podziękowanie dla Szkolnego Koła Caritas (09.04.2018) Więcej

Bezpłatny kurs przygotowawczy (06.04.2018) Więcej

Zapisy kandydatów do Szkoły Muzycznej (06.04.2018) Więcej

Mini Noc Nauki (25.03.2018) Więcej

Wiosenny kiermasz książek (15.03.2018) Więcej

Drzwi otwarte (10.03.2018) Więcej

Szkolna Droga Krzyżowa (10.03.2018) Więcej

Powiatowy Zespołowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy 2018 (10.03.2018) Więcej

Podziękowanie - Opatrunek na ratunek (03.03.2018) Więcej

Podziękowanie - Opatrunek na ratunek (28.02.2018) Więcej

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw