Piątek, 3 kwietnia 2020

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

KCEK > Aktualności >

List do Rodziców

Szanowni Państwo,
w tym szczególnym czasie, który jest pełen obaw, niepokojów i zupełnie nowych wyzwań chciałbym Państwa po pierwsze z całego serca pozdrowić, życzyć dużo zdrowia i wiary w to, że mimo iż często trudno pojąć nam drogi, którymi toczy się historia świata, to jednak Boże myśli, są ponad naszymi, ludzkimi myślami i abyśmy razem w duchu zaufania mogli przetrwać te trudne dni i tygodnie.

Jednym z ważnych wyzwań jakie stają przede mną jako organem prowadzącym Zespół Szkół Katolickich oraz Dyrekcją, jest zapewnienie uczniom ciągłości nauki w takim stopniu jak to jest możliwe w ramach zdalnego nauczania. Wiem, że nauczyciele są w stałym kontakcie z uczniami i wielu z nich to nauczanie realizuje używając takich platform jak i.dziennik, system i.kcek czy skonfigurowana na potrzeby szkoły platforma, na której realizujemy tzw. szkolną ligę zadaniową. Bardzo Państwa proszę o mobilizację uczniów do dobrego wykorzystania czasu, który siłą rzeczy spędzają w domach.

Innym bardzo ważnym aspektem, który jako organ prowadzący muszę brać pod uwagę jest zapewnienie funkcjonowania szkoły w wymiarze materialnym. Jak dobrze Państwo wiecie, Parafia Najświętszego Serca Jezusa organizuje dla Państwa dzieci zajęcia dodatkowe oraz zapewnia dodatkowe lekcje języka angielskiego. Na co dzień płatności z te zajęcia pozwalają nam, dbać o sprawne funkcjonowanie szkoły, utrzymanie jej na aktualnym wysokim poziomie oraz spłatę zobowiązań jakie ma Parafia w związku z kredytem, jaki został zaciągnięty na generalny remont budynków szkoły. W związku z licznymi pytaniami z Państwa strony, dotyczącymi płatności w czasie gdy zajęć dodatkowych nie ma, chciałbym zaproponować następujące rozwiązanie kwestii płatności. Proszę Państwa, abyście Państwo w miarę możliwości wpłacili połowę kwoty, którą zwykle wpłacacie za ww. zajęcia. W zdecydowanej większości przypadków byłoby to zatem nie 186zł, a 93zł. Bardzo liczę na Państwa zrozumienie w tej kwestii i podjęcie wspólnej odpowiedzialności za to dzieło, które dzięki Państwu udaje nam się prowadzić. W wymiarze finansowym nie możemy sobie pozwolić na utratę płynności i niespłacanie bieżących zobowiązań. Bardzo Państwu dziękuję za zrozumienie w tej kwestii.

Dobrą wiadomością, którą mogę Państwu w tym czasie przekazać jest ta, że od poniedziałku ruszają w szkole prace związane z termomodernizacją budynków szkoły. Termomodernizacja obejmie zarówno dachy jak i elewacje budynków. Oczekuję, że proces ten, który ma zakończyć się do końca bieżącego roku kalendarzowego poprawi komfort nauki uczniów i pracy nauczycieli, a także pozwoli na ograniczenie kosztów użytkowania oraz z pewnością poprawi estetykę naszych budynków szkolnych.

Mam wielką nadzieję i ufam, że bieżąca sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie potrwa długo. Polecam Państwa w mojej modlitwie, oraz bardzo Państwa proszę abyśmy razem dobrze przetrwali ten czas.

Z wyrazami szacunku
Ks. Ryszard Adamczak
Kanclerz Zespołu Szkół Katolickich
im. św. Jana Pawła II w Śremie
wraz z Dyrekcją Szkoły

Zamieszczono: 18 marca 2020 r.

Wsparcie i współpraca