Sobota, 25 maja 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

KCEK > Galeria zdjęć > Świetlica szkolna >

Świetlica - Wszystko dla dziecka

Dzień dobry Rodzice, Kochane Dzieci
Zdjęcia zazwyczaj przywołują dobre wspomnienia, nasze są tego dowodem. Kiedy widzimy uśmiechy na twarzach, to wiemy, że jest im tu dobrze. Oczywiście nie zawsze każdy dzień uda się przeżyć w formie i dobrym samopoczuciu. Musimy nauczyć się „poskramiać” złość i złe emocje. Z doświadczenia wiemy, że dobre słowo i wywarzone wsparcie pomagają. Czasami wystarczy uśmiechnąć się, powiedzieć „rozumiem”. Jednak pojawiają się również momenty kiedy musimy stanowczo i szczerze przypomnieć zasady, bez których to przyjazne dzieciom miejsce nie mogłoby funkcjonować.

Ostatnie tygodnie to wyczekiwanie na wiosnę. Prace tematyczne zdecydowanie przegrywają z przebywaniem na placu zabaw. Jest to całkowicie zrozumiałe i chętnie towarzyszymy dzieciom.

Nieprzerwanie zachęcamy dzieci do prac plastycznych rozwijających małą motorykę, myślenie przestrzenne czy dbałość o estetykę.

Zostawiamy Państwa z pięknym przesłaniem Marii Montessorii: „Jeśli chce się dla dziecka zrobić więcej trzeba zrobić mniej”.

Miłego oglądania zdjęć!

Data wydarzenia: 13 marca 2019 r.

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw