Sobota, 25 maja 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

KCEK > Galeria zdjęć > Uroczystości >

100-lecie odzyskania niepodległości

W dniu 9 listopada cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich obchodziła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, na której polecaliśmy wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Podczas mszy poświęcona została flaga Polski o wymiarach 2,2 x 3,5 m. Po mszy świętej wyruszyliśmy z kościoła do naszej szkoły w „Marszu dla Niepodległej” ulicami Śremu: ul. Chłapowskiego, Staszica, Grunwaldzką. Był to niezwykle patriotyczny, radosny i biało-czerwony marsz z udziałem wszystkich uczniów. Po przybyciu do szkoły nastąpił uroczysty apel, podczas którego podniesiona została flaga na nowy 18 metrowy maszt i wspólnie przy dźwiękach trąbek odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Polski. Następnie wspólnie zasadziliśmy dwa młode dęby, które na cześć ojców polskiej niepodległości nazwaliśmy „Józef Piłsudski i „Ignacy Paderewski”. Dalsza część uroczystości miała miejsce na naszej szkolnej auli, gdzie odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Pani Dorota Sztompka oraz pani Wiktoria Szczepaniak wraz ze swoimi klasami 3A i 2B przygotowały niezwykłe przedstawienie teatralne związane z losami naszej ojczyzny. Dla uczniów klas starszym osobną akademię przygotował pan Krystian Kaliszak. Uroczystość została zwieńczona pokazem multimedialnym „Gloria Polonia – chwała Polsce” przygotowanym przez pana Grzegorza Pierzchalskiego. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pan Piotr Dogondke oraz pan Wojciech Szolek przygotowali 10 tablic przedstawiających historię 123 lat niewoli Polski, aż do momentu odzyskania niepodległości - roku 1918. Na koniec naszych szkolnych odchodów wieczorem wspólnie z mieszkańcami Śremu śpiewaliśmy nasze narodowe pieśni patriotyczne.

Data wydarzenia: 9 listopada 2018 r.

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw