Wtorek, 15 października 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

KCEK >

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II

Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
Katolickie Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące

Adres:
Staszica 1
63-100 Śrem

sekretariat@kcek.pl

Telefon: 61 625 37 10

Kalendarz roku szkolnego

Strój szkolny

Strój szkolny dla poszczególnych klas Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie stanowi nieodłączny element szkolnej tradycji, dlatego pragniemy przypomnieć zasady, które przyjęliśmy w naszej wspólnocie szkolnej dotyczące noszenia stroju szkolnego.

W regulaminach naszych szkół oraz Statutach szkolnych istnieją zapisy o obowiązku noszenia stroju szkolnego. Proszę więc zwrócić uwagę, że każdy uczeń, który nie nosi stroju szkolnego lub jego części albo stosuje „zamienniki” łamie regulamin szkoły.

Zdajemy sobie sprawę, że regulamin wprowadzony jest po to aby obowiązywał wszystkich. Jednocześnie uczniowie, którzy się do niego nie stosują nie są solidarni z tą częścią uczniów, którzy noszą strój regularnie.

Prosimy aby ewentualne braki w stroju szkolnym uzupełniać na bieżąco. Szkoła nawiązała współpracę z firmą „Mark” z siedzibą w Gdańsku, która jest jednym z największych producentów i dostawców odzieży szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy na stronie internetowej mark-mundurki.pl

Poniżej najważniejsze zasady, które przyjęliśmy w naszej wspólnocie szkolnej dotyczące noszenia stroju szkolnego:

  1. Uczniowie podczas pobytu w szkole, na zajęciach, uroczystościach organizowanych przez szkołę oraz w trakcie ceremoniałów szkolnych mają obowiązek noszenia jednolitego stroju szkolnego.
  2. Wprowadzony strój obowiązuje wszystkich uczniów nie tylko podczas pobytu w szkole, ale także w trakcie uroczystości, konkursów i imprez organizowanych przez szkołę, w których w sposób zorganizowany biorą udział uczniowie placówki w charakterze reprezentacji.
  3. Strój szkolny nie obowiązuje na określonych przez Dyrektora wycieczkach i wyjazdach, dyskotekach i zabawach organizowanych w szkole.
  4. W budynku szkolnym uczniów obowiązuje codzienna zmiana obuwia na czyste bezpieczne w użytkowaniu obuwie zastępcze.
  5. W sali sportowej obowiązuje jednolity strój sportowy i zmienne obuwie sportowe.
  6. Dopuszcza się możliwość dwukrotnego braku stroju szkolnego w semestrze. Usprawiedliwienie musi być pisemne. Uczeń przed lekcjami przedstawia je nauczycielowi rozpoczynającemu lekcje, który następnie przekazuje to usprawiedliwienie do sekretariatu szkoły.

Sprawa egzekwowania noszenia stroju jest naszym wspólnym obowiązkiem i nikt nie powinien wobec tego faktu pozostać obojętnym.

Ksiądz Kanclerz
Ryszard Adamczak
Dyrekcja Szkół

Regulamin noszenia jednolitego stroju szkolnego


Stroje szkolne - producent

Firma MARK
Produkcja odzieży szkolnej i korporacyjnej ul. Kaprów 4B
80-316 Gdańsk
NIP: 584-196-30-47
e-mail: biuro@mark-mundurki.pl
web: www.mark-mundurki.pl
tel: 502 504 346, 501 501 807
sklep internetowy: Przejdź
Hasło do zalogowania się w sklepie podaje sekretariat szkoły.

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw