Czwartek, 22 sierpnia 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Liceum > Galeria zdjęć > Wszystkie galerie >

Współczesne wariacje (!!!) na temat staropolskiej kuchni

Materiał filmowy, który prezentujemy poniżej, jest owocem naszej (uczniów ubiegłorocznej klasy II LO) pracy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt zatytułowaliśmy ,, Pan Tadeusz od kuchni”.
Chcieliśmy przyjrzeć się potrawom i tradycjom kulinarnym, o których mowa w naszej narodowej epopei. Staropolska kuchnia jest jakby – okazuje się po raz kolejny – studnią bez dna. Tyle w niej niezwykłych pomysłów i smaków.
Naszym założeniem było, aby jak najmniej nudzić się podczas pracy. Podczas swobodnego dobierania się w grupy wybieraliśmy jednocześnie potrawę, o której mowa u Mickiewicza. „Swoje” dania przygotowywaliśmy, luźno (lub nawet bardzo luźno) inspirując się staropolską kuchnią. Podczas zabawy włączaliśmy kamerę. Z założenia nasz filmowy materiał miał po amatorsku rejestrować pracę amatorów...
Nie oczekujcie więc np. profesjonalnego studia (realizowaliśmy się kulinarnie w kuchniach naszych Rodziców) ani doskonałej jakości obrazu czy dźwięku. To, co zobaczycie, jest prostą rejestracją naszej zabawy z literaturą. Mamy nadzieje, że jako widzowie również nie będziecie się nudzić – jak my.

Data wydarzenia: 5 listopada 2018 r.

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw