Wtorek, 24 listopada 2020

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Nowości

10-lecie istnienia Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury - prezentacja

10-lecie istnienia Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury - relacja fotograficzna

Serdeczna Osada 2020

List do Rodziców

X Śremskie Forum Edukacyjne

Wizyta Starszej Pani

Orszak Trzech Króli 2020 - film

Orszak Trzech Króli - zdjęcia

Koncert Noworoczny

Orszak Trzech Króli


Więcej...


Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusa

Drodzy Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej,

Już za dwa tygodnie nasze dzieci wrócą do szkoły. Wszyscy mamy nadzieję, że spokojna stacjonarna nauka będzie możliwa przez cały rok szkolny. Minione miesiące pracy zdalnej w czasie pandemii, były dla wszystkich dużym wyzwaniem. Mamy świadomość, że wysiłki które podejmowaliśmy przyniosły dużo dobrych owoców, ale też zdajemy sobie sprawę z tego że wiele rzeczy nas zaskoczyło i nie wszystko funkcjonowało dobrze. Jestem pewien, że wyciągnęliśmy wnioski z tego czasu i nauczeni doświadczeniem, w sposób skuteczny podejmiemy naukę w roku szkolnym 2020/2021. Szkoła jest przygotowana do pracy zgodnej z wszelkimi wytycznymi służb sanitarnych. W najbliższym czasie Dyrekcja poinformuje Państwa o procedurach bezpieczeństwa wprowadzonych na czas pandemii w budynkach naszej szkoły.

Bardzo się wszyscy cieszymy z bardzo dobrych wyników jakie osiągnęli nasi uczniowie w czasie egzaminów zewnętrznych (egzamin ósmoklasisty oraz egzamin maturalny). Nasza szkoła uzyskała w większości przedmiotów najwyższe wyniki w powiecie, co oznacza że praca zarówno nauczycieli jak i uczniów przynosi dobre owoce. Warto nadmienić, że średni wynik egzaminów z języka angielskiego uzyskany przez naszych uczniów, podczas egzaminów ósmoklasisty to 71,31%, co jest jednym z najlepszych wyników w województwie wielkopolskim. Wierzę, że jest to efekt troski Was Rodziców, pracy dzieci i nauczycieli oraz możliwości jakie stwarza szkoła zwiększając liczbę godzin nauki języka angielskiego o 3 godziny w tygodniu. Mam świadomość, że dodatkowe godziny wiążą się dla Państwa z obciążeniem finansowym, jednak widząc efekty bardzo mi zależy na utrzymaniu i dobrej realizacji tych zajęć. Jak Państwo wiecie od początku funkcjonowania naszej szkoły (a więc od 10 lat) opłata miesięczna za naukę dodatkowego języka angielskiego się nie zmieniła i wynosiła 96 zł, co przekładało się na 8 zł za jedną godzinę. W nowym roku szkolnym 2020/2021 kwota ta wzrośnie o 2,83zł do kwoty 10,83 zł. Ostatecznie zatem koszt jednego miesiąca dodatkowej nauki języka angielskiego (3 godziny lekcyjne w każdym tygodniu nauki tj. 12 godzin miesięcznie) będzie wynosił 130 zł, a koszt jednego miesiąca zajęć rozwijających zainteresowania tj. 8 godzin zegarowych miesięcznie nie zmienia się i wynosi 90zł. Tak więc ostatecznie opłata za zajęcia dodatkowe w wymiarze 20 godzin wynosić będzie 220 złotych. Bardzo liczę na Państwa zrozumienie w tej kwestii.

Bardzo się cieszę, że w ostatnim czasie udało się wykonać znaczną część prac związanych z termomodernizacją. Szkoła zyskała zupełnie nowy wygląd i wierzymy, że znacząco poprawi się komfort pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Na ten moment wykonanych zostało około 75% prac, co ważne zakończyły się prace związane z budynkiem, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Bardzo wszystkich serdecznie pozdrawiam i z wielką nadzieją patrzmy na rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021r.

Z wyrazami szacunku,
ks. Kanclerz Ryszard Adamczak


Wsparcie i współpraca