Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Parafia NSJ > Zajęcia dodatkowe > Gimnazjum >

Tworzenie stron www z elementami grafiki komputerowej

Prowadzący

mgr Mikołaj Stępczak

Opis zajęć

Stwórz własną stronę internetową!

Dziś Internet staje się nieodłącznym elementem codziennego życia. Jest narzędziem do kontaktu, nauki, dzielenia się z innymi. Istnieje wiele serwisów udostępniających te możliwości. Często jednak korzystając z nich użytkownik dostaje też wiele usług niepotrzebnych, niewygodnych czy wręcz niechcianych. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się stworzenie czegoś własnego, jak choćby zbudowanie strony, na której zaprezentujemy nasze zainteresowanie, opiszemy ciekawe historie, założymy własne forum, które będzie działać dokładnie tak, jak tego chcemy. To nie jest trudne. Na zajęciach Pokaż się w Internecie uczeń pozna sposoby tworzenia stron internetowych, od prostych opartych tylko na języku HTML, do bardziej złożonych projektów wykorzystujących np. PHP, jQuery i bazy danych. Nauczy się też wykorzystywać dostępne narzędzia, pozwalające uczynić stronę ciekawszą i po prostu ładniejszą. Na zajęciach wprowadzone też będą podstawy obsługi programów graficznych, które umożliwią stworzenie własnego logo czy układu kolorystycznego strony.

Od dawien dawna obraz stanowił doskonałą, chyba najbardziej uniwersalną formę przekazu. Można rzec przecież, że świat składa się z obrazów. Naturalnym było, że wraz z pojawieniem się komputerów, zaczęto używać je do tworzenia i edycji obrazów. Na zajęciach Grafika komputerowa uczeń zapozna się z technikami używanymi do tworzenia grafiki, podstawowymi pojęciami związanymi z tym tematem, obsługą programów graficznych, w tym także obróbką zdjęć. Zaznajomi się także z fotografią cyfrową, jej historią i technologią za nią stojącą.

Płatność

Cena zajęć (jeżeli w opisie nie zaznaczono inaczej): 45 zł / miesiąc

Grupy zajęciowe

Poziom nauczania: Szkoła Podstawowa klasa VII, Szkoła Podstawowa klasa VIII, Gimnazjum klasa III

Czas trwania: 2 godziny.
Termin: czwartek, 15.30.
Minimalna liczba osób w grupie: 12.
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Dodatkowa informacja: kontynuacja.


Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw