Wtorek, 15 października 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Parafia NSJ > Zajęcia dodatkowe > Skoła Podstawowa >

Nie święci garnki lepią - warsztaty ceramiczne

Prowadzący

mgr Paulina Tromska

Opis zajęć

Zajęcia ceramiczne prowadzone są na zasadzie stymulującej zabawy, wpływającej na: rozwój zdolności manualnych, oraz spostrzegawczość i pomysłowość przy projektowaniu kompozycji przestrzennej. Warsztaty pozwalają oderwać się od codzienności i zrealizować własne pomysły pod okiem prowadzącego.

Glina ma wiele możliwości kreatywnego zmagania, a jej plastyczność i temperatura ma wyjątkowe działanie, jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.

Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę.

         Podczas zajęć uczniowie poznają technikę ręcznego formowania gliny z bryły, kuli, wałeczków i plastrów oraz sposoby jej dekorowania. Warszaty obejmują tworzenie  prac zdobionych stemlami i odciskaną fakturą. Uczestnicy warsztatów poznają elementy historii ceramiki, wykorzystywane materiały oraz narzędzia.

Na warsztatach dostępne są profesjonalne materiały- wysokogatunkowa glina oraz szkliwa i angoby.

Wykonane prace, po wysuszeniu, wypalane będą w pracowni w piecu ceramicznym. Dzieci poznając cały proces tworzenia, uczą sie szacunku do pracy swojej i innych oraz cierpliwie oczekują ostatecznego efektu swojej pracy.

Grupa zaawansowana będzie doskonalić swoje umiejętności, wykorzystywać wiedzę i poznane techniki. Dodatkowo zajmiemy się między innymi: odlewaniem z masy lejnej, lepieniem z wałka, tworzeniem form użytkowych z elementami dekoracyjnymi, problemtyka proporcji postaci i stosowaniem technik malarskich w ceramice.

Stworzone podczas zajęć dzieła, stają się własnością ich autora. Przedmioty wykonane w pracowni doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu, świetnie spełniają także rolę prezentów.

W związku z zakupem gliny, szkliwa i angoby, uczestnicy wnoszą dodatkową comiesięczna opłatę w wysokości 5 zł u osoby prowadzącej  zajęcia .

Płatność

Cena zajęć (jeżeli w opisie nie zaznaczono inaczej): 45 zł / miesiąc + 5 zł / miesiąc

Grupy zajęciowe

Poziom nauczania: Szkoła Podstawowa klasa IV, Szkoła Podstawowa klasa V

Czas trwania: 60 minut.
Termin: poniedziałek, 14.50.
Minimalna liczba osób w grupie: 12.
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Dodatkowa informacja: początkująca.


Poziom nauczania: Szkoła Podstawowa klasa II, Szkoła Podstawowa klasa III

Czas trwania: 60 minut.
Termin: środa, 13.50.
Minimalna liczba osób w grupie: 12.
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Dodatkowa informacja: początkująca.


Poziom nauczania: Szkoła Podstawowa klasa IV, Szkoła Podstawowa klasa V

Czas trwania: 60 minut.
Termin: środa, 14.55.
Minimalna liczba osób w grupie: 12.
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Dodatkowa informacja: zaawansowana.


Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw