Wtorek, 15 października 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Parafia NSJ > Zajęcia dodatkowe > Skoła Podstawowa >

Spróbujmy się porozumieć, czyli zabawy językiem migowym

Prowadzący

mgr Agata Drymel

Opis zajęć

„Żeby się porozumieć, trzeba nastawić się na tę samą częstotliwość fal, w przeciwnym razie słowa wypowiadane są jakby w innym języku  i nie trafiają do serca”

Silvina Bullrich  

O tym, jak ważna jest integracja słyszymy dziś coraz więcej. Istotne jest, aby łamać bariery pomiędzy osobami zdrowymi i niepełnosprawnymi. Integracja polega na tym, że w osobach niepełnosprawnych potrafimy dostrzegać równych nam ludzi i chcemy zapewniać im godne życie, pomagać realizować potrzeby i stwarzać warunki do prawidłowego rozwoju społecznego. Pojęciami ważnymi dla udanej integracji są tolerancja i akceptacja. W szczególnej, a raczej szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby głuchonieme, które nie mogą komunikować się werbalnie z otoczeniem. Pierwszym więc, co należy zrobić, aby zintegrować świat ludzi zdrowych ze światem głuchoniemych, jest uczenie słyszących języka migowego. Podczas tych zajęć uczniowie poznają elementy języka migowego. Zajęcia będą prowadzone w formie zabawy. Dodatkowo warto wiedzieć, iż posługiwanie się językiem migowym wspomaga rozwój dziecka i w sposób szczególny pobudza myślenie i wyobraźnię, a także zwiększa zakres słownictwa.

Płatność

Cena zajęć (jeżeli w opisie nie zaznaczono inaczej): 45 zł / miesiąc

Grupy zajęciowe

Poziom nauczania: Szkoła Podstawowa klasa III

Czas trwania: 60 minut.
Termin: czwartek, 12.30.
Minimalna liczba osób w grupie: 12.
Maksymalna liczba osób w grupie: 15.


Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw