Czwartek, 21 lutego 2019

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Skoła Podstawowa > Galeria zdjęć > Wyjazdy >

Wycieczka klas 5 do Trójmiasta

W dniach 13 -15 czerwca 2018 roku uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami udali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. W wycieczce wziął też udział pan Mark Taylor, który pełni rolę native – speakera.

Podczas pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Malbork, gdzie poznali historię zakonu krzyżackiego, mogli zobaczyć, jak żyło się w zakonie niemal 500 lat temu. Nasza wyobraźnia intensywnie pracowała, wyobrażając sobie jak tymi samymi korytarzami, którymi się przemieszczaliśmy, chodzili niegdyś krzyżacy. Każda cegła zdawała się opowiadać jakąś historię, każda znajdująca się w niej szczerba skłaniała nas to przemyśleń,  o tym co tu się kiedyś zdarzyło. Drugiego dnia już od samego rana udaliśmy się do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Gdyni, gdzie odwiedziliśmy m.in. Starówkę, Długi Targ, Kościół NMP. Następnie udaliśmy się do Gdańska, gdzie młodzież poznała tajniki pracy na okręcie wojennym ORP „Błyskawica”.  Ostatnim punktem docelowym był Sopot i Katedra w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Ostatni dzień wycieczki upłynął nam bardzo szybko na pokładzie statku rejsowego po kanale Elbląskim. Dwugodzinny rejs okazał się miłym doświadczeniem a uczniowie dowiedzieli się wielu wspaniałych ciekawostek dotyczących tego miejsca. Był to ostatni punkt naszej wspólnej wycieczki.

Ok. godz. 18.00 wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Śremu, gdzie na każdego z uczniów czekali stęsknieni rodzice. Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wspomnień rozeszliśmy się do domów, by opowiedzieć bliskim o przeżytych przygodach.

Data wydarzenia: 15 czerwca 2018 r.

Wsparcie i współpraca

Strona korzysta z technologii jQuery. Strona wykorzystuje pliki cookies wyłącznie w celu prowadzenia ogólnych statystyk odwiedzin. Nie są zbierane żadne dane osobowe Użytkownika. mw