Menu Zamknij

Fundusz Solidarnościowy

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w inicjatywie, która ma na celu wspomóc działanie Zespołu Szkół Katolickich w Śremie oraz Rodzin, które doraźnie potrzebują pomocy w związku z sytuacją materialną – mamy sygnały, że taka pomoc bywa potrzebna. Chcemy powołać coś co nazwaliśmy „Funduszem Solidarnościowym”, który będzie prowadzony przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Edukacji i Kultury im. św. Jana Pawła II w Śremie.

Nasze Stowarzyszenie (KRS: 0000414998) działa od 2011 i od ponad 2 lat posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie utworzyło subkonto w Banku SBL w Śremie, na które można wpłacać dowolne kwoty pieniężne, które zostaną przeznaczone na doraźną pomoc rodzinom uczniów naszej szkoły w trudnej sytuacji materialnej (np. utrata pracy), w tym szczególnie na spłatę zobowiązań wobec szkoły w opłatach za zajęcia dodatkowe.

Powołanie Funduszu jest z jednej strony odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony Szkoły i Rodzin, z drugiej jest odpowiedzią na Państwa propozycje dotyczące gotowości wsparcia działania naszej społeczności.

Tak jak każda organizacja mająca status Organizacji Pożytku Publicznego jesteśmy zobowiązani do sporządzania sprawozdań zarówno merytorycznych jak i finansowych, które są publicznie dostępne.

Spółdzielczy Bank Ludowy im. Ks. P. Wawrzyniaka w Śremie nr rachunku: 31 9084 0003 2001 0000 1802 0002

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!