Menu Zamknij

Szkoła Podstawowa

Powrót uczniów klas I-III do szkoły, aktualizacja zarządzenia Dyrektora

Szanowni Państwo,
zgodnie z aktualnymi zarządzeniami uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej od najbliższego poniedziałku – 18 stycznia 2021 r. Cieszymy się, że uczniowie znów będą mogli spotkać się w szkole. Zasady pobytu dzieci w budynku szkoły określa zarządzenie Dyrektora Szkoły dotyczące funkcjonowania szkoły w okresie epidemii Covid-19 (w załączniku). Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim.

Jednocześnie zaznaczamy, że świetlica szkolna będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach – będzie dostępna od godz. 6.30 do godz. 16.30.

Informujemy również, że od najbliższego poniedziałku zmianie ulega plan zajęć, który będzie opublikowany w piątek 15 stycznia 2021 r. Od poniedziałku ruszą również zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zgodnie z dotychczasowym planem tychże zajęć. Obiady dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej będą wydawane na zasadach dotychczas obowiązujących.

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły

Zarządzenie dyrektora dotyczące funkcjonowania szkoły w okresie epidemii COVID-19 (aktualizacja 18.01.2021)


Boże Narodzenie 2020

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką, nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele.

Iz 9, 1-2

Ponad dwa tysiące lat temu anioł ukazał się Maryi, aby powiedzieć jej o Bożych planach przyjścia do człowieka. „Tak” wypowiedziane wtedy przez młodą dziewczynę 
na zawsze zmieniło losy świata i ludzi wszystkich czasów. Dzięki zgodzie Maryi, Bóg mógł narodzić się jako człowiek. Za prorokiem Izajaszem możemy powtórzyć, że do ciemności naszego świata zstąpiła wielka światłość i wszystko stało się nowe. Od tego momentu możemy być pewni, że Bóg zna naszą codzienność – nasze radości i szczęście, 
ale i samotność, cierpienie oraz wszelkie obawy i strach przed tym co przed nami… Dzięki Bożemu Narodzeniu Bóg jest Bogiem bliskim, jest Emmanuelem – „Bogiem z nami”. To ogromna radość.

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy z całego serca duchowej otwartości 
na przychodzącego Boga i odkrywania Jego obecności w codziennym życiu. Życzymy zapatrzenia w betlejemską stajenkę i w to Małe Dziecko, od którego zawsze bije światłość rozpraszająca mrok i dająca nadzieję.

Błogosławionych Świąt
życzą
Ks. Proboszcz Ryszard Adamczak
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wraz z Pracownikami
i Uczniami Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie


Słowa Księdza Kanclerza Ryszarda Adamczaka do społeczności szkolnej na Adwent 2020


10-lecie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury