Menu Zamknij

Boże Narodzenie 2020

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką, nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele.

Iz 9, 1-2

Ponad dwa tysiące lat temu anioł ukazał się Maryi, aby powiedzieć jej o Bożych planach przyjścia do człowieka. „Tak” wypowiedziane wtedy przez młodą dziewczynę 
na zawsze zmieniło losy świata i ludzi wszystkich czasów. Dzięki zgodzie Maryi, Bóg mógł narodzić się jako człowiek. Za prorokiem Izajaszem możemy powtórzyć, że do ciemności naszego świata zstąpiła wielka światłość i wszystko stało się nowe. Od tego momentu możemy być pewni, że Bóg zna naszą codzienność – nasze radości i szczęście, 
ale i samotność, cierpienie oraz wszelkie obawy i strach przed tym co przed nami… Dzięki Bożemu Narodzeniu Bóg jest Bogiem bliskim, jest Emmanuelem – „Bogiem z nami”. To ogromna radość.

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy z całego serca duchowej otwartości 
na przychodzącego Boga i odkrywania Jego obecności w codziennym życiu. Życzymy zapatrzenia w betlejemską stajenkę i w to Małe Dziecko, od którego zawsze bije światłość rozpraszająca mrok i dająca nadzieję.

Błogosławionych Świąt
życzą
Ks. Proboszcz Ryszard Adamczak
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wraz z Pracownikami
i Uczniami Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie