Menu Zamknij

Witanie Wiosny z Biblioteką – podsumowanie akcji

W aktywnym powitaniu wiosny wzięło udział 62 uczniów (20 z klas 1, 18 z klas 2 i 24 trzecioklasistów). Uczestnicy codziennie mieli do wykonania 1 zadanie – odmienne dla każdego poziomu nauczania tzn. inny typ zadania był przygotowany dla uczniów klas 1, inny dla klas 2, a jeszcze inny dla trzecioklasistów. Nie wszyscy, którzy wzięli udział wytrwali do końca, ale ci, którym starczyło wytrwałości i determinacji w piątek 19 marca cieszyli się z upominku niespodzianki – otrzymali od Pani Wiosny 🙂 wiosenny kwiatek: ogródkowy – bratek drobnokwiatowy. Do kwiatów dołączono list od Pani Wiosny uradowanej powitaniem. Radość z tej kwiatowej niespodzianki była prawdziwie wiosenna – żywiołowa. Wprawdzie za oknem pojawiła się śnieżyca jak przystało na zmienną marcową pogodę, ale uśmiechy na twarzach pozostały.

Uczniowie wykonywali zadania różnego typu, wytężali wzrok szukając ukrytych (bardzo sprytnie)obrazków, rozwiązywali krzyżówki, odczytywali szyfr pisankowy, kolorowali, błądzili w labiryntach, dopasowywali, liczyli i projektowali sukienkę dla Wiosny (w liście obiecała wykorzystać pomysły pierwszoklasistów w kolejnych latach).

Wydaje się, że zabawa była przednia. Wiosna czuła się powitana, dzieci uradowane, umysły rozruszane.

W związku z przejściem na nauczanie zdalne odbiór dyplomów i nagród rzeczowych (ufundowała je Rada Rodziców) będzie nieco utrudniony, ale nie niemożliwy. Biblioteka szklona jest otwarta codziennie: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 8.30 -14.30, środa 9.00 -15.00, w czwartek od 11.00 do 17.00. Można oczywiście w związku z obecną sytuacją wstrzymać się z odbiorem nawet do powrotu do szkoły.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, którzy wykonali poprawnie wszystkie zadania. Ale także tym, którzy popełnili błędy – oni też zyskali, bo na błędach właśnie uczymy się najlepiej 🙂