Menu Zamknij

Czym jest zdrowie? Ile jest warte? Czy wymaga wielu poświęceń?

Zapewne nie często zadajemy sobie takie pytania, chyba że ktoś z nas lub naszych najbliższych zachoruje. To właśnie na ZDROWIE chcieliśmy zwrócić uwagę w pierwszym tygodniu naszego powrotu do szkoły po nauce zdalnej. Tym bardziej cieszy, że podejmowane w tym czasie inicjatywy promujące zdrowy styl życia, właściwe odżywianie oraz profilaktykę uzależnień spotkały się z dużym entuzjazmem wśród naszej społeczności szkolnej. Z zaciekawieniem oglądano filmy, prace uczniów i prezentacje, zaangażowano się w ogólnopolską akcję „Nie pal przy mnie, proszę”, podejmowano rozmowy na temat nawyków żywieniowych czy aktywności fizycznej.

Pierwszego dnia, w Światowy Dzień Bez Tytoniu (31.05), mówiliśmy na temat powszechności nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Tego dnia mieliśmy okazję zobaczyć prezentację, której częścią był film WHO: „Zobowiązuj się rzucić palenie” oraz prace przygotowane przez uczniów klas 7 dotyczące szkodliwości palenia.

We wtorek (01.06) skoncentrowaliśmy się na tym, jak ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie naszego organizmu jest regularna aktywność fizyczna. Tego dnia zachęcaliśmy do świętowania Dnia Dziecka „na sportowo” podczas spaceru, zabaw na świeżym powietrzu itp. Czy się udało? – zapraszamy do naszej galerii 🙂

Ostatniego dnia naszego skróconego „tygodnia zdrowia” mówiliśmy o wpływie odżywiania na zdrowie człowieka. W tym celu przypomnieliśmy 10 podstawowych zasad zdrowego żywienia, a podczas przerw mieliśmy okazję przekonać się, czym jest „mózgowe jedzenie”, jak ważny jest odpowiedni dobór produktów spożywczych oraz kultura przy stole, itp.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Mamy nadzieję, że treści przekazane w trakcie tego skróconego tygodnia oraz nakreślone w tym czasie postawy zostaną z nami na długo i pozwolą odbudować naszą formę po okresie nauki zdalnej.