Menu Zamknij

Dzień Patrona – kl. I-III SP

W dniu 22 października (piątek) w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona naszych szkół. Centralnym punktem obchodów była Msza św., w której uczestniczyli nasi uczniowie i nauczyciele.

Najmłodsi z kl.1-3 brali udział w grze miejskiej poświęconej postaci Patrona, a starsi w kinie słonko obejrzeli najnowszą projekcję poświęconą objawieniem Matki Bożej w Fatimie. Maryja była niezwykle bliska Janowi Pawłowi II od najmłodszych lat jego życia. Wierzył, że Ona ocaliła go w zamachu w 1981 r. Październik to od lat miesiąc modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża -Hiacyntę, Franciszka i Łucję – pastuszków z Fatimy. Również Jan Paweł II widział w różańcu ratunek dla współczesnego świata.

Podobnie jak w latach ubiegłych włączyliśmy się w akcję Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która w tym dniu rozprowadza tzw. „kremówki papieskie”. Tegoroczny dochód przeznaczony będzie na wsparcie Olgi, która choruję na artrogrypozę – chorobę uniemożliwiającą jej normalne funkcjonowanie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup specjalnych ortez, które znacznie ułatwią życie chorej dziewczynce.

Będzie to także nasza skromna odpowiedź na apel naszego patrona, żebyśmy rozwijali wyobraźnię miłosierdzia.