Menu Zamknij

Podsumowanie akcji Podaj mydło

Zakończyła się zbiórka mydła w kostkach organizowana w ramach kolejnej  edycja akcji prowadzonej przez poznańską Fundację „Redemptoris Missio – „Podaj mydło”. Nasza Szkoła od początków swojej działalności włącza się rokrocznie w proponowane przez Fundację działania. Zbieraliśmy opatrunki, szczoteczki i pasty do zębów, okulary, przybory szkolne. Przyszła pora na …mydło. W Afryce działa wiele misyjnych przychodni, często są to jedyne miejsca oferujące pomoc medyczną miejscowej ludności. Pilnie potrzebują nie tylko środków opatrunkowych, ale także higienicznych m.in. właśnie mydła.

W naszej Szkole i Przedszkolu zebraliśmy 1521 szt.:), do tej ilości przyczyniły się zwłaszcza 2 klasy: 3B SP z wychowawcą p. Agatą Drymel i 3B LO z p. Jakubem Kozikowskim.

Jedna z klas zorganizowała zbiórkę wśród rodziny, znajomych, sąsiadów (850 szt. mydełek!), druga przygotowała kiermasz z kawą i domowym ciastem, a za zebrane fundusze zakupili mydełka (299 szt.!).

Dziękujemy wszystkich darczyńcom oraz za zaangażowanie i ciekawe pomysły na przeprowadzenie akcji zbierania darów klasie 3B SP i 3B LO 🙂