Menu Zamknij

W świecie Rotmistrza Witolda Pileckiego

31.05.2022 uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Worsztynowicz, Maria Józefiak, Jerzy Mendyka, Julia Mrugas, Faustyna Mieloszyńska i Weronika Rozmiarek (podzieleni na dwie drużyny) wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie i Instytut Pileckiego. Uczniom towarzyszyły Pani Kinga Drymel i Pani Katarzyna Konik. Wszystkie drużyny, przemieszczając się po mieście jak po planszy (okolicy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich), brały udział w rozwiązywaniu zagadek, zadań ruchowych lub logicznych, a dzięki swojemu zaangażowaniu – zdobywały koperty z informacjami niezbędnymi w ostatnim punkcie Gry. Ciekawe zadania, interesujące charakteryzacje, konie, piękna pogoda oraz … obecność prawnuka Rotmistrza Witolda Pileckiego we własnej osobie – wszystko to sprawiło, że uczestnikom udzielił się klimat spotkania. Dzięki temu, w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób udało się wszystkim poznać życiorys niepowtarzalnego Rotmistrza Pileckiego, a jednej z naszych drużyn – Julce, Faustynie, Weronice i Pani Kasi – zdobyć wyróżnienie za najlepiej rozwiązane najważniejsze zadanie Gry.