Menu Zamknij

Paczka dla Niemowlaczka  – podsumowanie zbiórki

Od wielu już lat społeczność naszej Szkoły współpracuje z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania, jej efektem były organizowane wielokrotnie akcje Opatrunek na ratunek, Kup Pan szczotkę, Czary –mary okulary i inne. Tym razem przeprowadziliśmy zbiórkę w ramach akcji PACZKA DLA NIEMOWLACZKA na rzecz potrzebujących matek i ich dzieci z ubogich krajów AFRYKI. Prosiliśmy m.in. o mleko w proszku, pieluszki tetrowe, mydełka dla dzieci, kremy na odparzenie itp. Oprócz naszej  szkolnej społeczności włączyli się też podopieczni z przedszkola bł. E. Bojanowskiego, gdzie zbiórkę koordynowała p. Milena Szymkowiak. Akcja zakończyła się krótko przed Światowym Dniem Ubogich, którego obchody wprowadził kilka lat temu papież Franciszek. Wyobraźnia miłosierdzia – apelował o nią patron naszej Szkoły – św. Jan Paweł II jak również działalność bł. Edmunda Bojanowskiego skierowana była do ubogich, dotkniętych wojnami i epidemiami. Potrzeby na całym świecie są nadal ogromne, nie pozwólmy nigdy, aby nasze serca zamknęły się na bliźnich żyjących w dużo trudniejszych niż my warunkach.

Podsumowanie zbiórki w szkole:

 • mleko w proszku – 6 szt.
 • butelki na mleko -9 szt.
 • mydło – 8 szt.
 • smoczki -4 szt.
 • szampony- 2 szt.
 • balsamy -2 szt.
 • pieluszki tetrowe -33 szt.
 • pieluszki jednorazowe – 90 szt.(2 opakowania)
 • ręczniki – 6 szt.
 • kremy – 10 szt.
 • puder – 1 szt.
 • płyn do kąpieli – 1 szt.
 • chusteczki nawilżające – 1 szt.
 • Octanisept – 2 szt.
 • żel do mycia – 1 szt.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na tak liczną społeczność jak naszej szkoły 556 uczniów w SP i LO, ilość darów nie jest duża, ale biorąc pod uwagę, że złożyło się 15 osób to zaczyna robić wrażenie. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a na koniec cytat ze słowa wstępnego w zakładce SK Caritas: Razem naprawdę możemy więcej. Wykorzystujmy moc, która drzemie w naszej społeczności, by dawać innym radość. Pomagajmy 🙂 (pomagamy.kcek.pl)