Menu Zamknij

Koncert charytatywny „Talenty dla Ukrainy”

We wtorek, dnia 15 marca 2022 roku, w Auli Jana Pawła II przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbył się koncert charytatywny, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie. Podczas wydarzenia można było wysłuchać wielu wspaniałych utworów zagranych lub zaśpiewanych przez uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej, szkoły muzycznej oraz z liceum.

Fakt, iż mieszkańcy Śremu i okolic przybyli na koncert „Talenty dla Ukrainy” tak licznym gronem, świadczy o jednym – o niezwykłej wrażliwości tej społeczności na krzywdę drugiego człowieka. O tym, że nie jest nam obojętny los naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. O tym, że jesteśmy ludźmi – bo być człowiekiem to znaczy współdoznawać i współcierpieć z innymi.

Isaac Newton powiedział kiedyś, iż ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów. Trudno się z tą sentencją nie zgodzić. Tym bardziej teraz, gdy każdego dnia przyglądamy się temu, jak krzywdzące mogą być podziały. Fundusze zebrane do puszek podczas zeszłotygodniowego wydarzenia pozwolą nam zrobić coś, by świat naszych ukraińskich przyjaciół stał się piękniejszy. W końcu jak powiedział kiedyś nasz patron, św. Jan Paweł II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.

Gdyby człowiek każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego bliźniego, ulice ziemi wypełniłyby się radością. W zeszły wtorek rzuciliśmy całe bukiety kwiatów – uczyniliśmy bowiem gest miłości wobec naszych ukraińskich przyjaciół.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w koncercie!