Menu Zamknij

Mały procent. Wielka pomoc – Redemptoriss Missio

Jest czas rozliczeń podatkowych, mamy możliwość  przekazania 1,5% podatku na wsparcie różnych podmiotów. Jednym z nich może być FUNDACJA POMOCY HUMANITARNEJ REDEMPTORISS MISSIO z POZNANIA. Społeczność naszej Szkoły od wielu lat systematycznie wspiera działania pomocowe Fundacji w ramach różnych akcji, m.in. Opatrunek na ratunek, Kup pan szczotkę, Czary mary okulary, Ołówek.

Właśnie teraz w Kamerunie pracują okuliści, wśród których wielokrotnie wyjeżdżała na misyjny wolontariat śremianka doktor  Izabela Rybakowska. Wyjeżdżają także dentyści, kardiolodzy, chirurdzy, położne. A wszystkie te wyjazdy są możliwe dzieli darczyńcom i ich wpłatom zarówno bieżącym jak i właśnie 1,5 %. Każdego dnia dzięki wybudowanym i wyposażonym przez Fundację obiektom-pomoc w ratowaniu zdrowia i życia otrzymują dziesiątki tysięcy osób z najbiedniejszych krajów świata. Finansowanie programów dożywiania pozwala każdego dnia wydawać 3000 posiłków. Rocznie daje to liczbę ponad miliona porcji.

Polacy też wiele razy w historii mogli liczyć na wsparcie z bogatszych krajów świata. Warto mając w pamięci tę pomoc przekazać swoje 1,5 %, włączyć się do prowadzonych zbiorek lub przekazać dowolną kwotę na prowadzone przez Fundację działania. Szczegółowe informacje o sposobach pomocy, projektach można znaleźć na stronie Fundacji:

Redemptoris Missio.

Przekaż 1,5% Podatku – Redemptoris Missio

Szkolne Koło CARITAS