Menu Zamknij

Międzynarodowy Dzień Wafla

„Wafel nie całkiem święty” 20-22 marca 2024r. , 25 marca 2024 r.

25 marca w kalendarzu świąt chrześcijańskich to Dzień Zwiastowania Pańskiego. Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, że urodzi syna Bożego. Szwedzka nazwa tego święta „Vårfruesdag” była trudna do wymówienia, stąd często szwedzcy chłopi błędnie ją wypowiadali jako „våffeldagen” i tak narodził się Dzień Wafla. Z tej okazji w Szwecji pieczono ciasta, które ze względów ekonomicznych z czasem zmieniły się w wafle.

„Dzień Wafla” w naszej Szkole będzie zorganizowany po raz pierwszy. Planujemy:

 • Stoisko z wafelkami „Grześki” oraz wafelkami domowej produkcji.
 • Konkurs „WAFEL NIE CAŁKIEM ŚWIĘTY”

Chcemy , aby kwota zebrana ze sprzedaży słodkości wsparła rehabilitację dwuletniej Diany, która walczy z ciężką chorobą tzw. Zespół Retta (choroba o podłożu genetycznym występuje
z częstością 1 na 10000–15000 żywo urodzonych noworodków płci żeńskiej; do charakterystycznych objawów zalicza się uwstecznienie rozwoju, zachowania autystyczne, zaburzenia motoryki ciała i padaczkę, pojawiające się po kilku, kilkunastu miesiącach prawidłowego rozwoju dziecka).

Regulamin konkursu „Wafel nie całkiem święty”

 1. Organizatorem konkursu jest Szkolne Koło Caritas
 2. W konkursie mogą brać udział uczniowie Zespołu Szkół Katolickich (SP i LO)
 3. Zgłoszenie do udział w Konkursie do 15 marca 2024 r. (piątek) u jednego z koordynatorów „Międzynarodowego Dnia Wafla” p. Grzegorza Pierzchalskiego (osobiście lub przez dziennik elektroniczny).
 4. 22 marca 2024 r. uczestnicy dostarczają: wykonane własnoręcznie w domu wafle przełożone masą o dowolnym smaku ( wafle tradycyjnej wielkości dostępnej w sklepach spożywczych) podpisane na kartce imieniem i nazwiskiem + klasa) do Recepcji szkoły.
 5. Finał Konkursu w poniedziałek 25 marca (poniedziałek) 2024 r.
 6. Prace cukiernicze oceni Komisja Konkursowa, w skład której będą wchodzić nauczyciele koordynatorzy oraz przedstawiciele SU SP i LO.
 7. Uczestnicy konkursu dostarczają :
  • przepis na na masę waflową (format A4, czcionka Times New Roman, 12, w wersji elektronicznej),
  • adres: grzegorz.pierzchalski@kcek.pl
  • nagrodzone przepisy będą nagrodzone i opublikowane na stronie Szkoły.
 8. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę:
  • walory smakowe wafla,
  • oryginalność przepisu (słodka i słona wariacja),
 9. Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby cukiernicze – wafle, zostaną przeznaczone do sprzedaży na stoisku SK Caritas w holu dolnym.
 10. Zgłoszenie do Konkursu oznacza akceptację Regulaminu, zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych w zakresie związanym z organizacją, przebiegiem
  i upowszechnianiem Konkursu oraz ogłoszeniem wyników.